About us

Marta Marakchi

Maroko (Fot. DWC © All rights reserved)

Marta Marakchi (Fot. DWC © All rights reserved)

Zawodowo – dr religioznawstwa i owładnięta pisaniem dziennikarka (co czasami pozwala mi łączyć pasję pisania, fotografowania i podróżowania z pracą). Powinnam chyba jeszcze dodać – niepoprawna politycznie skandalistka (zawsze piszę to co myślę i nie dbam, jak to zostanie odebrane; w końcu nie jestem zupa pomidorowa – nie muszą mnie wszyscy lubić) Tytuł mojej pracy magisterskiej to: „Symbolika i funkcje masek rytualnych. Studium religiologiczne”. A pracy doktorskiej: „Mistycyzm życia codziennego kobiet w buddyzmie”. Blogoserwis Dancing With Camels prowadzę od 2011 roku… z Maroka i z Wielkiej Brytanii. Moje teksty przedrukowuje również portal BliskiWschod.pl. Obecnie pisuję również dla serwisu OpenScotland.pl.

Prywatnie? No cóż? Żyję jak potrafię… Jestem nieuleczalnie chora na „sahariozę chroniczną”. Uwielbiam czuć piasek w nosie, w uszach, w majtkach… jakieś ziarnko wpadło również do mojego serca i utkwiło w nim głęboko. Odtąd już zawsze będę tęsknić za pustynią i za życiem wśród poganiaczy wielbłądów. W miejscu, gdzie nie ma czasu…

Chakib Marakchi

Chakib (Fot. Marta Marakchi © All rights reserved)

Chakib Marakchi (Fot. Marta Marakchi © All rights reserved)

Wszystko zaczęło się od dziadka, który wiele lat temu przywiózł sobie do Maroka polską żonę. Kilka lat po jego śmierci postanowiłem podążyć jego tropem i poznać kraj, z którego pochodziła jego tajemnicza wybranka. Tak trafiłem na studia do Polski, gdzie spędziłem 10 lat (postanowiłem też nie wracać bez żony 😉 ). Od tamtej pory nieustannie działam na rzecz zbliżenia obu kultur – polskiej i marokańskiej. Byłem sekretarzem Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Marokańskich w Polsce. Organizowałem również Dni Kultury Marokańskiej w Krakowie. Aktywnie promowałem mój kraj w polskich stacjach radiowych i telewizyjnych.

Mogliście mnie usłyszeć np.: w Radiu Koszalin w audycji poświęconej obchodom Dni Maroka w Koszalinie, albo zobaczyć w programie TVN – „Polacy kontra reszta świata”, czy w programie TVP poświęconym kuchni marokańskiej „Smacznego„.

Reklamy

One thought on “About us

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s