Polak szuka żony w Maroku


W roli głównej Polak w poszukiwaniu żony w Maroku w nowej powieści laureata nagrody Goncourt (2013) Fouad Laroui „Les noces fabuleuses du Polonais”…

Dentysta z Gdańska trafia na wymianę rządową do Maroka. Odrzucony przez tamtejszą Polonię i wyśmiewany przez tubylców zaczyna swoją przygodę z Marokiem. Położona w centralnej części kraju – Khouribga, gdzie zamieszkał, znana jest z wydobywanych tam fosforanów. Lokalna kultura urzeka Polaka, trafia prosto w jego serce. Nic dziwnego, że zafascynowany Królestwem, chce poznać zwyczaje i tradycje jego mieszkańców. Interesuje go dosłownie wszystko! W swoim szale odkrywania kultury i obrzędów Marokańczyków, stomatolog się trochę zagalopuje – zapragnie wziąć udział w tradycyjnej ceremonii weselnej… i to za wszelką cenę. Postanawia zorganizować fałszywe wesele. I tu nadzieje się na haczyk… Niestety powieść dostępna jedynie w języku francuskim.

Fouad Laroui jest marokańskim ekonomistą i pisarzem. Urodził się w Oujda (Wadżda), ale wyjechał najpierw do Francji, potem do Wielkiej Brytanii, a na końcu do Holandii, gdzie do dziś wykłada ekonometrię i ochronę środowiska na uniwersytecie w Amsterdamie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s