Seks ze zmarłą żoną? Myśli imama z Maroka sporo namieszały w Egipcie


Marokański imam Abd Al-Bari Al-Zamzami wpadł na dość kontrowersyjny pomysł. Jego zdaniem małżeństwo pozostaje ważne nawet po śmierci i zarówno mąż jak i żona mają prawo do „pożegnalnego stosunku” ze zmarłym partnerem. Ten sam imam w 2010 roku ogłosił, że kobiety w ciąży mogą pić alkohol (którego nie powinien pić żaden muzułmanin). Abdul Bari jest traktowany jako ekstremista, jakich wiele w każdej religii. Stał się jednak inspiracją dla egipskich zwolenników obalonego Hosniego Mubaraka, zwalczających islamistów.

– Nowy egipski parlament, zdominowany przez islamistów, chce zalegalizować seks męża ze zmarłą żoną oraz ograniczyć prawa kobiet, między innymi odmówić im możliwości nauki – podała wczoraj jedna z egipskich gazet. Informacja szybko rozeszła się po internecie. W rzeczywistości był to jednak tylko czarny PR zwolenników obalonego Hosniego Mubaraka.

Zaczęło się od komentarza w państwowej gazecie „Al-Ahram”, którego autorem był Amr Abdul Samea, jeden z zagorzałych zwolenników obalonego dyktatora. Z tekstu wynikało, że posłowie mają rzekomo wprowadzić prawo do pośmiertnego stosunku. Mąż mógłby uprawiać seks ze swoją zmarłą żoną do sześciu godzin po zgonie. Wspominano też o obniżeniu wieku kobiety wymaganego do zamążpójścia do 14 lat, oraz o wprowadzeniu zakazu pracy i nauki dla kobiet. Informacja błyskawicznie rozprzestrzeniła się w mediach. Temat podchwyciły i potraktowały zupełnie poważnie między innymi „Daily Mail”, „Huffington Post” i szereg stron plotkarskich. Jak się jednak okazało, wszystko to była wielka mistyfikacja, mająca zaszkodzić reputacji nowego egipskiego parlamentu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s